گفتاردرمانی لکنت کودکان

کلینیک گفتاردرمانی رشد در اصفهان دارای متخصصانی است که در درمان لکنت زودرس و پیشرفته بسیار با تجربه هستند و می توانند به شما در کشف نحوه کنترل لکنت کمک کنند.

لکنت یک مشکل گفتار حرکتی است که باعث اختلال در تولید و جریان گفتار می شود. معمولا از زمانی که کودکان بین ۲ تا ۴ ساله هستند شروع می شود. به طور معمول، مردم لکنت را به عنوان تکرار صدا، کلمه یا عبارت تصور می کنند، به عنوان مثال “و-و-و-دوست داری بازی کنی؟” میشه-میشه-میشه زود بریم؟ / خیلی دوست دارم، خیلی دوست دارم، خیلی دوست دارم بستنی. با این حال، لکنت می تواند به عنوان تولید صدای گیر کرده یا مسدود شده نیز ظاهر شود. این می تواند باعث تاخیر قبل از صحبت (گاهی با تلاش آشکار) یا تردید و مکث در طول مکالمه شود. لکنت ممکن است با کشش صداها، به نام طولانی شدن، مشخص شود، برای مثال “Ca ——- n ما به زودی می رویم؟”

آیا بین لکنت زبان کودکان و زبان ناروا تفاوتی وجود دارد؟

بسیاری از کودکان خردسال در مرحله ای از ناروانی بودن پیشرفت می کنند، اغلب زمانی که رشد زبانی آنها افزایش می یابد. با این حال، این دوره‌های ناروانی نباید طولانی باشد و نباید مکرراً عود کنند. تعیین اینکه آیا ناروانی «طبیعی» یا لکنت زبان است ممکن است دشوار باشد، بنابراین عاقلانه است که اگر مطمئن نیستید نظر یک آسیب شناس گفتار با تجربه را دریافت کنید. ما می توانیم به شما نشان دهیم که چگونه لکنت را مدیریت کنید.

آیا باید منتظر بمانم و ببینم که آیا لکنت خود به خود برطرف می شود؟

لکنت گاهی به طور طبیعی برطرف می شود، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که به ما بگوید کدام کودکان به طور طبیعی بهبود می یابند و کدام کودکان برای مدیریت لکنت خود به درمان رسمی نیاز دارند. ما می دانیم که درمان لکنت با بزرگتر شدن کودکان دشوارتر است و اگر قبل از ۶ سالگی کودک شروع شود، درمان موثرتر است. عوامل زیادی در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا «تماشا کنید و منتظر بمانید» یا فوراً درمان کنید تأثیر می گذارد، و آسیب شناس گفتار به شما کمک می کند تا در اولین قرار ملاقات خود این تصمیم را بگیرید.

گفتاردرمانی لکنت کودکان

گفتاردرمانی موثرترین روش در درمان لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان است.

بازسازی گفتار، به افرادی که لکنت دارند می آموزد که از سبک گفتار کمی تغییر یافته برای کنترل لکنت خود استفاده کنند. بازسازی گفتار به طور موثری لکنت زبان را کاهش می دهد، اما مستلزم نظارت دقیق بر خود و توجه به تکنیک در همه حال است. 

آسیب شناسی گفتار خدمات ارزیابی و تشخیص را برای کودکان مشکوک به لکنت ارائه می دهد. با کلینیک تماس بگیرید و با یکی از آسیب شناسان گفتار ما وقت ملاقات بگذارید تا نحوه جلوگیری از لکنت را بیابید.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی لکنت زبان در کودکان – گفتاردرمانی کودکان در اصفهان – گفتاردرمانی دولتی – گفتاردرمانی با بیمه

فهرست
مشاوره رایگان و رزرو آنلاین نوبت