گفتاردرمانی لکنت یکی موثرترین راهکارهای درمان و بهبود لکنت است که بصورت گفتاردرمانی آنلاین یا گفتاردرمانی در کلینیک و منزل قابل ارائه است.

لکنت زبان یک اختلال گفتاری است. افرادی که لکنت دارند ممکن است اصوات ، هجا یا کلمات را تکرار کنند ، یا ممکن است صداها را طولانی کنند. همچنین ممکن است در روند طبیعی گفتار ، همراه با عبارات یا حرکات غیر معمول ، وقفه هایی ایجاد شود.

پس از ارزیابی جامع توسط آسیب شناس گفتار ، می توان در مورد بهترین روش درمانی تصمیم گرفت.

مداخله زودهنگام می تواند به کودکان در غلبه بر لکنت کمک کند.

چندین روش مختلف برای درمان کودکان و بزرگسالانی که لکنت زبان دارند ، توسط متخصصان گفتاردرمانی مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل مسائل مختلف و نیازهای فردی ، یک روش ، یا ترکیبی از روش ها ، که برای یک شخص مفید است ممکن است برای شخص دیگر به همان اندازه موثر نباشد.

گفتاردرمانی لکنت تسلط به گفتار را بهبود بخشیده و به توسعه ارتباطات موثر در فعالیتهای مدرسه ، کار و اجتماعی کمک زیادی می کند.

گفتاردرمانی لکنت

گفتاردرمانی می تواند به فرد یاد دهد که سرعت گفتار خود را کم کند تا کنتر دچار لکنت شود ، گفتاردرمانی همچنین به فرد کمک می کند تا با شناسایی و تشخیص موقعیت هایی که سبب بروز لکنت می شوند از قرار گیری از آن موقعیت ها اجتناب کند.

آهسته و آگاهانه صحبت كردن می تواند استرس و علائم لكنت را كاهش دهد. تمرین هر روز صحبت آرام می تواند مفید باشد.

ایجاد وقفه مختصر و ارادی بین صحبت کردن نیز می تواند به کنترل لکنت در افراد کمک کند.

گفتاردرمانگر می تواند به فرد در مدیریت موقعیت هایی که لکنت در آنها بدتر می شود ، کمک کند. در طی گفتاردرمانی لکنت بیمار می آموزد که از واژگانی که در طی تلفظ آن ها دچار لکنت می شود اجتناب کرده و از کلمات جایگزین استفاده کند.

افراد مبتلا به لکنت با شروع جلسات گفتاردرمانی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و به گذشت زمان می توانند گفتار طبیعی تری داشته باشند.

رفتار درمانی شناختی یکی از تکنیک های روان درمانی است که به افراد مبتلا به لکنت کمک می کند تا افکاری را که سبب تشدید لکنت می شوند را کنار گذاشته و گفتار روان تری داشته باشند.

شرایط خاص مانند استرس ، خستگی یا تحت فشار قرار گرفتن ، می تواند لکنت را تشدید کنند. با مدیریت این شرایط ، تا آنجا که ممکن است ، افراد می توانند جریان گفتار خود را بهبود بخشند.

 

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در اصفهان ـ گفتاردرمانی دولتی – گفتاردرمانی آنلاین – گفتاردرمانی با بیمه – گفتاردرمانی در شاهین شهر –  گفتاردرمانی در فولادشهر – گفتاردرمانی در نجف اباد – گفتاردرمانی در فلاورجان – گفتاردرمانی در خمینی شهر – گفتاردرمانی در پروین

فهرست
مشاوره رایگان و رزرو آنلاین نوبت