گفتاردرمانی سالمندان یکی از اصول توانبخشی سالمندانی است که دچار مشکلاتی همچون آسیب مغزی ، سکته مغزی و سایر اختلالاتی که سبب بروز مشکل در سیستم بلع غذا و همچنین گفتار شده می باشد.

پروسه گفتاردرمانی سالمندان نیز مانند سایر راهکارهای توانبخشی زمان بر بوده و نیازمند مداومت در جلسات توانبخشی و پیگیری منظم آن ها است.

سکته مغزی یکی از شایع ترین اختلالات نورولوژی است که اغلب افراد سالمند را درگیر می کند و مشکلات گفتاری و همچنین اختلال بلع از شایع ترین عوارضی هستند که به همراه دارد و با گفتاردرمانی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

گفتاردرمانگر نقش مهمی در کمک به بازیابی توانایی های گفتاری فرد دارد و مشکلاتی که در ارتباط با بلع غذا برای فرد سالمند ایجاد شده را به حداقل می رساند.

گغتاردرمانی به مبتلایان به سکته مغزی کمک می کند تا بتواند تا جای ممکن بر عوارض ناشی از سکته مغزی غلبه کنند.

توانبخشی سالمندان با گفتاردرمانی گامی مهم در فرایند درمان است و بلافاصله پس از عارضه باید آغاز شود تا شانس موفقیت افزایش یابد.

گفتاردرمانگر برای ارائه خدمات گفتار درمانی به سالمندان و افراد دارای اختلالات گفتار و زبان افراد دارای تخصص است و به افرادی که به هر دلیلی دچار مشکل در زمینه گفتار و همچنین بلع غذا شده اند کمک می کند.

دیسفاژی یا همان اختلال بلع ، مشکلات گفتاری همچون لکنت از شایع ترین عوارض سکته مغزی هستند که با گفتاردرمانی سالمندان می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

آسیب شناس گفتار و زبان به این بیماران کمک می کند تا توانایی گفتاری و برقراری ارتباط را بازیابی کنند و مشکلات کمتری پس از سکته مغزی داشته باشند.

برای دریافت خدمات گفتاردرمانی در اصفهان می توانید به کلینیک گفتاردرمانی رشد مراجعه بفرمایید.

متخصصان ما در کلینیک گفتاردرمانی رشد موثرترین متدهای توانبخشی را برای کمک به بیماران شما مورد استفاده قرار می دهند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در اصفهان – کلینیک گفتاردرمانی در اصفهان – بهترین مرکز گفتاردرمانی در اصفهان – توانبخشی سالمندان

فهرست
مشاوره رایگان و رزرو آنلاین نوبت