کاردرمانی ذهنی در منزل برای کودکان توسط متخصصان ما در مرکز توانبخشی رشد در اصفهان بر اساس بروزترین متدها ارائه می شود.

زندگی کودک متشکل از فعالیت های روزانه است که شامل بازی، یادگیری و معاشرت می شود. کاردرمانگران کودکان با کودکان و خانواده هایشان کار می کنند تا در طول روز به آنها کمک کنند تا در این فعالیت ها موفق شوند.

کاردرمانی ذهنی برای کمک به اختلالات ذهنی کودکان همچون اوتیسم ، اختلالات یادگیری ، کم توانی ذهنی و سایر تاخیرهای شناختی ارائه می شود.

درمانگران ما خدمات کاردرمانی در منزل را برا‌ی آن دسته از عزیزانی که به هر دلیل امکان مراجعه حضوری به کلینیک کاردرمانی و بهره مندی از خدمات کاردرمانی ذهنی کودکان را ندارند ارائه می دهند.

کاردرمانگران ما در بهترین مرکز توانبخشی اصفهان با کودکان کار می‌کنند تا بتوانند بر تاخیرها و محدودیت های رشد ذهنی و فکری غلبه کرده و تبدیل به بزرگسالانی توانمند شوند.

از آن جایی که کودکان بطور مدام در حال حرکت و جنب و جوش هستند بنابراین کاردرمانگران تلاش می کنند تا جلسات درمانی شبیه بازی باشد. کودکان با شرکت در فعالیت‌ های انگیزشی مانند بازی‌ های رومیزی، کاردستی، و ساخت پازل مهارت‌ های خود را در حین سرگرمی تقویت می کنند.

متخصصان کاردرمانی ذهنی در منزل به کودکان کمک می‌ کنند تا مهارت‌ های ذهنی، شناختی و حسی لازم را توسعه دهند تا بتوانند وظایف روزانه را بطور مستقل انجام دهند. درمان همچنین می‌تواند به کودکان کمک کند تا یاد بگیرند که چگونه در هنگام بازی با دوستان یا لذت بردن از زندگی به یک دنیای حسی غنی پاسخ دهند.

کاردرمانی ذهنی در منزل برای کودکان

ما به عنوان کاردرمانگر می دانیم که نیاز های حسی می تواند بر مشارکت کودکان در فعالیت هایی که نیاز دارند، می خواهند یا انتظار می رود انجام دهند، تأثیر بگذارد، اما راه های مختلفی برای رسیدگی به این موارد وجود دارد. کاردرمانگران ما از رویکردهای حسی استفاده می کنند تا به کودکان و نوجوانان کمک کند تا نیازهای حسی خود را با اصلاح کار و یا محیط مدیریت کنند.

درمان‌ ها و تکنیک‌های کاردرمانی بر مهارت‌هایی تمرکز دارند که کودک شما برای دستیابی به موفقیت و استقلال مطلوب در خانه و جامعه به آن نیاز دارد. نیازهای هر بیمار متفاوت است، به همین دلیل است که یک طرح کاردرمانی سفارشی بسیار مهم است.

موارد کاربرد

اختلال طیف اوتیسم یکی از مهم ترین موارد کاربرد کاردرمانی ذهنی در منزل برای کودکان است ، کاردرمانی می تواند به بهبود عملکرد کودکان اوتیسم برای غلبه بر چالش های ناشی از این اختلال رشدی کمک زیادی بکند.

کم توانی ذهنی که در گذشته عقب ماندگی ذهنی خوانده می شد یکی دیگر از موارد کاردرمانی ذهنی است که توسط درمانگران ما ارائه می شود.

اختلالات یادگیری از جمله نارساخوانی ، اختلال ریاضی و دیکته نویسی از جمله احتلالاتی هستند که بسیاری از کودکان در سنین مدرسه با آن ها مواجه هستند و می تواند منجر به اختلال در عملکرد تحصیلی و ضعف در دانش آموزان شود. کاردرمانگران ما که خدمات کاردرمانی ذهنی در منزل را ارائه می دهند از رویکردهای مناسبی برای آموزش این کودکان و افزایش توانایی های آن ها بهره می برند.

تاخیر شناختی نیز یکی از انواع تاخیر رشدی است که نیازمند کاردرمانی ذهنی است.

بیش فعالی و کم توجهی یکی از شایع ترین اختلالات ذهنی در کودکان است که نیازمند کاردرمانی است.

پرخاشگری و دیگر اختلالات رفتاری در کودکان مانند لجبازی و …

سندرم داون و سایر سندرم های ژنتیکی نیز معمولا نیازمند خدمات کاردرمانی ذهنی و جسمی برای بهبود کیفیت زندگی هستند.

 

مقالات مرتبط :

اختلال توجه در کودکان بیش فعال

بازی درمانی در پرخاشگری و اختلالات رفتاری 

بازی درمانی در بیش فعالی

بازی درمانی در اختلالات یادگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
مشاوره رایگان و رزرو آنلاین نوبت