گفتاردرمانی یکی از حوزه های توانبخشی است که به مداخله و درمان مشکلات مرتبط با گفتار و زبان می پردازد که در این مقاله سعی کرده ایم به رایج ترین کاربردهای گفتاردرمانی اشاره کنیم.

کاربردهای گفتاردرمانی

لکنت

شایع ترین اختلال گفتاری در کودکان است که نیازمند مداخلات گفتاردرمانی در سنین پایین است.

گفتاردرمانی لکنت یکی از مهم ترین کاربردهای گفتاردرمانی است که در کلینیک گفتاردرمانی رشد در اصفهان به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

این اختلال در بزرگسالان نیز به دلیل بیماری هایی همچون سکته مغزی نیز ممکن است رخ دهد.

تاخیر در گفتار و زبان

تاخیر گفتاری یکی از شایع ترین مشکلات مرتبط با گفتار و زبان است که عواملی همچون مشکلات شنوایی ، فلج مغزی ، اتیسم ، عقب ماندگی ذهنی و … در بروز آن نقش دارند و با گفتاردرمانی می توان به بهبود آن ها کمک کرد.

اختلال صوت

زمانی که کیفیت ، بلندی و انعطاف پذیری صوت فردی با سایر افراد در سن و جنس خود تفاوت زیادی دارد اختلال صوت وجود دارد که با گفتاردرمانی می توان به بهبود آن کمک کرد.

آفازی

نوعی اختلال زبانی است که به دلایلی همچون سکته مغزی ، ضربه مغزی و تومور مغزی رخ می دهد.

این عارضه که نیازمند خدمات گفتاردرمانی است سبب ایجاد اختلال در فرایندهای درک و بیان زبان است.

اختلال بلع

یکی دیگر از کاربردهای گفتاردرمانی کمک به درمان اختلال بلع است.

اختلال بلع مشکلی است که در هر سنی ممکن است رخ دهد از نوزادان شیرخوار تا سالمندانی که به دلیل بیماری هایی چون سکته مغزی دچار اختلال بلع شده اند.

اختلالات یادگیری  ( خواندن و نوشتن )

اختلالات عصبی و عملکرد نامناسب مغز که منجر به اختلال در عملکردهای تحصیلی( خواندن، نوشتن و محاسبات ریاضی) می شود نیازمند مداخلات گفتاردرمانی و کاردرمانی است که با مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی رشد در اصفهان می توانید از آن بهره مند شوید.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی کودکان – گفتاردرمانی در اصفهان – بهترین مرکز گفتاردرمانی در اصفهان

فهرست
مشاوره رایگان و رزرو آنلاین نوبت