امرزه تست های دقیقی برای تشخیص اتیسم توسط محققان و متخصصان در این زمینه ارائه شده است.

تست های M chat ، Gars ، ADI-R از جمله رایج ترین و دقیق ترین تست ها برای تشخیص این اختلال هستند.

تست ADI-R یکی از این تست ها در این زمینه است و می تواند در پاسخ به سوالاتی در مورد اختلالات همراه اتیسم مانند بیش فعالی ، نقایص شناختی و یا سطح بندی اختلال اتیسم پاسخ هایی مناسب را برای درمانگران و والدین به همراه داشته باشد.

تست ADI-R برای تشخیص اتیسم

از آن جایی که علائم مبتلایان به اتیسم بسیار زیاد بوده و برخی از این علائم با علائم و نشانه های سایر اختلالات رشدی مشابه است تشخیص این اختلال بسیار دشوار است و گاهی ممکن است تشخیص نادرست نیز داده شود ، به همین دلیل متخصصان به دنبال تست های دقیقی هستند که بتواند به تشخیص دقیق اتیسم و افتراق آن از سایر مشکلات کمک کند.

آزمونهای SCQ ، ADI-R و ADUS سه آزمون استاندارد طلایی در تشخیص اتیسم هستند که توسط محققان در این زمینه مشخص شده اند که می توانند به تشخیص و غربالگری کودکان مبتلا به این اختلال به محققان کمک کنند.

تست ADI-R با انجام گفتگو در چهارچوب مشخص با والدین یا پرستار کودک انجام می گیرد.

این تست با سوالاتی در مورد تاریخچه رشدی و توصیف رفتارهای فعلی کودک شروع و سطح شناخت و توانایی زبانی و حرکتی کودک مورد ارزیابی قرار می گیرد.

این آزمون برای کودکان در سنین بالای ۱۸ ماهگی برای تشخیص اتیسم انجام می گیرد.

این تست به درمانگر این حوزه این اطمینان را می دهد که تمامی حیطه های تشخیصی این اختلال مورد ارزیابی قرار گرفته است و با انجام آن می توان حتی شدت و سطح اختلال را در کودک مشخص کرد.

پس از شخیص اتیسم اقدامات توانبخشی و درمانی از جمله روان درمانی ، گفتاردرمانی و کاردرمانی باید در کمترین زمان ممکن آغاز شود.

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی اتیسم – کاردرمانی اتیسم – درمان اتیسم – داروی درمان اتیسم – بهترین روش درمان اتیسم – نشانه های اتیسم

فهرست
مشاوره رایگان و رزرو آنلاین نوبت